Nové sklízecí mlátičky MF Activa

Zpět
Zpět na seznam článků

Massey Ferguson, světová značka koncernu AGCO (NYSE:AGCO) s potěšením oznamuje uvedení své zcela renovované řady MF Activa, pěti sklízecích mlátiček s vytřásadlem, které poskytují větší výkon, přídavné funkce a možnost renomovaného, výkon zvyšujícího volitelného Multi Crop separátoru u všech modelů.

Tři nové, jednoduché a spolehlivé modely jsou navrženy tak, aby poskytovaly flexibilní a vysoce kvalitní sklizeň v široké škále plodin pro malé až středně velké farmy. Kromě standardní konfigurace zrn jsou všechny k dispozici také ve verzích Anti-wear se sníženým opotřebením a Rice pro sklizeň rýže.

Řadu nyní vede zcela nový model s výkonem 260 k, MF Activa 7344. K tomu se přidávají nové modely MF Activa 7343 226 k a MF Activa 7342 185 k - všechny jsou dostupné s možností osvědčeného separátoru Multi Crop a také elektronicky řízených hydrostatických převodovek a významných vylepšení kabiny.

„Tyto skvělé stroje jsou navrženy speciálně pro ty, kteří si chtějí zajistit vlastní sklizeň. Sklízecí mlátičky MF Activa nabízejí uživatelům bezkonkurenční kombinaci nejnovějších technologií s výjimečným komfortem a ovládáním, snadnou obsluhou a osvědčenými funkcemi,“ říká Jérôme Aubrion, ředitel marketingu Massey Ferguson pro Evropu a Střední východ.

„Stejně jako jejich předchůdci se snadno používají a poskytují spolehlivý a mimořádně všestranný výkon při sklizni,“ dodává.

Specifikace řady sklízecích mlátiček MF Activa

 

MF Activa 7342 MF Activa 7343 MF Activa 7344
Maximální výkon
185 k 226 k 260 k
Motor AGCO Power
4válcový, 4,9 l 6-ti válcový, 7,4 l 6-ti válcový, 7,4 l
Vytřásadla
5 5 5
Multi Crop separátor
Na přání Na přání Na přání
Převodovka / rychlostní stupně
Hydrostatická* / 3 Hydrostatická* / 3 Hydrostatická* / 3
Žací vál
Freeflow Freeflow / Powerflow Freeflow / Powerflow
Šířka záběru:
4,8 m až 6,0 m 4,8 m - 7,6m / 5,5 m - 6,2 m 4,8 m - 7,6m / 5,5 m - 6,2 m
Zásobník zrna
5 200 litrů 5 200 / na přání 6 500 litrů 6 500 litrů
Rychlost vyprazdňování
72 litrů/sekundu 72 / na přání 85 litrů/sekundu 85 litrů/sekundu

*Elektronicky řízená převodovka

 

Charakteristiky nové sklízecí mlátičky MF Activa:

  • Modernizovaná řada sklízecích mlátiček MF Activa nabízí tři modely od 185 k do 260 k s velmi dobře osvědčeným mláticím ústrojím a je k dispozici ve speciálních verzích pro sklizeň rýže a proti opotřebení.
  • Nezávislé nastavení mláticího koše - přední a zadní - nastavitelné elektricky z kabiny
  • Dělená konstrukce mláticího koše umožňuje rychlou a snadnou výměnu mláticích košů při přechodu mezi různými plodinami
  • Volitelný Multi Crop separátor (MCS) zvyšuje celkovou separaci až o 20 % u všech modelů
  • Nová modulární stupňovitá dopravní deska s vyjímatelnými plastovými vložkami pro snadné čištění
  • Výběr žacích lišt Freeflow nebo Powerflow pro MF Activa 7343 a MF Activa 7344
  • Nejnovější čtyřválcové a šestiválcové motory Stage V speciálně vyladěné tak, aby poskytovaly ekonomický velký točivý moment a výkon pro sklizňové operace
  • Přepracovaná, elektronicky řízená, třístupňová hydrostatická převodovka
  • Vylepšená kabina poskytuje větší komfort a snadnější ovládání s loketní opěrkou na sedadle, pneumaticky odpruženým sedadlem a elektronickým ovládáním převodovky


Spolehlivé, jednoduché a všestranné sklízecí stroje

Nová řada sklízecích mlátiček MF Activa od Massey Ferguson s pěti vytřásadly nabízí bezkonkurenčně všestrannou sklizeň v široké škále plodin a podmínek, od malých zrn po kukuřici, sóju a rýži.

Tři nové modely s výkonem od 185 k do 260 k sdílejí podobné mláticí ústrojí s mláticím bubnem a košem. Všechny jsou také dostupné ve verzích pro sklizeň rýže nebo s vyšší odolností vůči opotřebení, která je speciálně navržena tak, aby zvládla náročné operace v těžkých porostech sóje a kukuřice.

Osvědčené a spolehlivé mláticí ústrojí používá buben o průměru 600 mm a šířce 1 340 mm s osmi mlatkami. Dokonalá kvalita zrna je zajištěna díky nezávislému - přednímu a zadnímu - elektricky ovládanému nastavení mláticího koše.

Přestavení mezi plodinami je jednoduché díky dělenému mláticího koše, který řidiči umožňuje rychlou výměnu sekcí pro velká nebo malá zrna.

Mláticí ústrojí přizpůsobené veškerým plodinám a podmínkám

Pro optimální separaci je určen volitelný separátor MCS (Multi Crop Separator), který je k dispozici u všech modelů. To zvyšuje separaci až o 20 % a zlepšuje flexibilitu sklizně při zachování kvality slámy. Unikátní je, že tento přídavný separátor má schopnost úplně otočit mláticí koš do nefunkční polohy, není-li potřebný.

Snadno čistitelná modulární stupňovitá dopravní deska

Nová modulární stupňovitá dopravní deska, používaná u větších sklízecích mlátiček Massey Ferguson, je vybavena odnímatelnými plastovými sekcemi odolnými proti opotřebení. Ty dále zlepšují všestrannost, což usnadňuje čištění při práci v obtížných podmínkách a v plodinách, jako je sója a kukuřice.

Žací vály pro rovnoměrné podávání materiálu

Modely MF Activa 7343 a MF Activa 7344 mohou být vybaveny vysoce oceňovanou žací lištou Powerflow od Massey Ferguson. Tato uznávaná žací lišta používá kontinuální podávání pásy ke sběru materiálu a podává materiál rovnoměrné „klasy napřed“, což výrazně snižuje ztráty. K dispozici je v šířkách od 5,5 m do 6,2 m a je prokázáno, že zvyšuje produkci až o 73 % u řepky olejné, o 15 % u pšenice a 12 % u ječmene.

MF Activa 7342 je vybavena žací  lištou Freeflow s šířkou od 4,8 m do 6,0 m a je k dispozici také pro použití na dvou větších sklízecích mlátičkách do šířky 7,6 m.

Žací lišty se snadno montují na skříň vkládacího dopravníku a rychle se připojují k hydraulické skupinové přípojce Massey Ferguson.

Automatická regulace výšky žací lišty je ve standardní verzi, boční plovoucí pohyb je volitelný.

Pokročilé hospodárné motory

Všechny nové sklízecí mlátičky MF Activa jsou vybaveny nejnovějšími motory AGCO Power Stage V. Dobře se osvědčily v jiných aplikacích, jsou speciálně nastaveny tak, aby poskytovaly optimální točivý moment a výkon pro spolehlivou a efektivní sklizeň.

Modely MF Activa 7343 a MF Activa 7344 pohání 7,4litrový šestiválec, zatímco 4,9litrový čtyřválec zajišťuje hospodárný provoz modelu MF Activa 7342. Oba mají čtyři ventily na válec s hydraulickým nastavováním vůle pro snížení nároků na údržbu.

Tyto motory splňují nejnovější emisní předpisy Stage V pomocí systému selektivní katalytické redukce Massey Ferguson, systému následné úpravy s katalyzátorem DOC a katalyzátorem sazí, který je navržen pro celou dobu životnosti vozidla.

Elektronické řízení převodovky


Společnost Massey Ferguson kompletně modernizovala hydrostatickou převodovku sklízecích mlátiček MF Activa. Toto nyní využívá nejnovější generaci elektronicky řízeného hydrogenerátoru, který zajišťuje hladkou a přesný činnost.

To umožňuje jemné a snadné ovládání na poli i na pozemních komunikacích a nabízí optimalizované křivky zrychlení s každým ze tří převodových stupňů.

Optimální komfort a ovládání v kabině

Řada vylepšení kabiny pro kvalitnější ovládání a vyšší komfort řidičů sklízecích mlátiček MF Activa, kteří nyní sedí na pneumaticky odpruženém sedadle, které je v základní verzi.

Nová loketní opěrka na sedadle usnadňuje ovládání. Multifunkční páka vpředu nyní umožňuje plynulé elektronické řízení hydrostatické převodovky a mezi řadou dalších funkcí obsahuje spínač vyprazdňovacího dopravníku.

Po straně nové loketní opěrky jsou umístěny další běžně používané spínače, všechny zajišťující elektrohydraulické funkce. Všechny modely jsou dodávány s jednotkou Agritronic se standardním monitorem ztrát zrna. K dispozici je také vylepšená soustava vnějšího osvětlení.

Pro větší komfort a lepší ovládání je poskytnuta řada užitečných volitelných zařízení, jako jsou elektrické nastavení síta a monitor omlatu, chladicí box a také zadní kamera.


GalerieOnline katalog Katalog zemědělské techniky Massey Fergusson Agro bazar Prodej předváděcích i starších strojů Massey Fergusson e-shop Oblečení, doplňky, hračky a dárky Massey Fergusson Chmelová technika Prodej traktorů a příslušenství do chmelnic
Traktor Massey Fergusson

Nabízíme zemědělskou techniku a stroje těchto značek

Massey Fergusson Wanner Agri Precision Bogballe TeeJet Granit Charvát CTS Kramp McConnel MGM Quivogne Samson Sgariboldi SMS Vaia
infolinka +420 415 679 190

Autorizovaný prodejce a servis zemědělské techniky MASSEY FERGUSON. Nabízíme kompletní servis a prodej strojů, náhradních dílů včetně příslušenství, doplňků a oblečení MASSEY FERGUSON.