MF 5S získala ocenění Product Design 2022

Zpět
Zpět na seznam článků

Řada Massey Ferguson MF 5S získala

respektované ocenění Red Dot Award: za produktový design 2022 (Product Design 2022)

 

Massey Ferguson, celosvětová značka společnosti AGCO (NYSE:AGCO), s potěšením oznamuje, že její jednoduchá a spolehlivá řada MF 5S získala prestižní ocenění Red Dot Award: Product Design 2022.

Mezinárodní porota složená z profesionálů z celého světa hodnotila řadu MF 5S z hlediska kvality designu a stupně inovace a navázala na řadu MF 8S, která získala stejné vysoce respektované ocenění v roce 2021. „‘Red Dot‘ je ocenění za vysoce kvalitní design. Vyjít vítězně z tak silné skupiny účastníků je svědectvím o mimořádné kvalitě produktu,“ uvedli porotci.

„Je nám ctí získat toto ocenění Red Dot,“ říká Thierry Lhotte, viceprezident a výkonný ředitel Massey Ferguson pro Evropu a Střední východ. Od svého uvedení na trh

si MF 5S rychle získal vynikající pověst nejlepšího traktoru pro mléčné farmy a stájový chov ve své třídě. Skvělý „všestranný tahoun“ – MF 5S je navržen a vyroben tak, aby snadno a pohodlně zvládal širokou škálu úkolů.

„Toto ocenění jasně ukazuje jeho vynikající design, přičemž nejužší zkosená kapota umožňuje vynikající výhled. Spolu s jednoduchým a spolehlivým ovládáním nabízí špičkový poloměr otáčení 4 m a řadu dalších praktických funkcí pro bezkonkurenční všestrannost,“ dodává.

„Traktor MF 5S je skutečně ‘zrozen k farmaření’. Je to důstojný nástupce ikonické rodiny traktorů se zkosenou kapotou – sahající až ke slavnému MF 3000 z roku 1993.

Vítězství v prestižní soutěži Red Dot Award: Product Design 2022 ukazuje, jak

Massey Ferguson nastavuje standard v tomto důležitém segmentu,“ pokračuje Jérôme Aubrion, ředitel marketingu Massey Ferguson pro Evropu a Střední východ.

„Model MF 5S spojuje kompaktní rozměry požadované chovateli dobytka a smíšenými farmáři spolu s vynikajícím výkonem a snadným použitím pro obdělávání orné půdy. Tato řada, která je skutečným všestranným dříčem, nabízí správnou volbu výkonu a specifikací pro všechny aplikace. Tyto moderní traktory také poskytují jednoduché ovládání, vylepšené funkce a nízké provozní náklady,“ uzavírá.

 

Vysoký výkon na dvoře i na poli

Řada MF 5S zahrnuje pět modelů od 105 do 145 hp. Všechny se dodávají s možností specifikací Exclusive, Efficient, Panoramic nebo Essential, které nabízejí řadu funkcí zvyšujících výkon, aby vyhovovaly libovolnému typu farmy nebo aplikace.

Výkon všem dodává nejnovější 4,4litrový čtyřválcový motor AGCO Power, který splňuje nejnovější emisní předpisy Stage V s jedinečnou technologií SCR „All in One“, navrženou pro celou životnost traktoru.

 

Výběr převodovek

Traktory řady MF 5S se dodávají buď s převodovkou Dyna-4 nebo Dyna-6 s částečným řazením pod zatížením, obě s automatickým režimem. Užitečná funkce Brake-to-Neutral (přeřazení na neutrální stupeň stlačením brzdového pedálu) vypne pohon při použití brzd.

Ideální pro nakládací zařízení0

Traktory řady MF 5S jsou ideální pro práci s nakládacím zařízením – nabízejí špičkovou ovladatelnost, vynikající výhled až do vzdálenosti 4 m nad štíhlou zkosenou kapotou a také účinnou hydraulickou soustavou s vysokým průtokem až 110 l/min.

Práce s nakládacím zařízením je mnohem snazší díky novému joysticku, vynikajícím ovládacím prvkům převodovky a také funkci přeřazení na neutrální stupeň stlačením brzdového pedálu. Pro zlepšení viditelnosti a bezpečnosti poskytuje volitelná střecha Visio jasný výhled na příslušenství v celém rozsahu zdvihu.

Kabiny všech modelů řady MF 5S jsou vybaveny podle vysokých specifikací, s modely Exclusive a Efficient s novou loketní opěrkou. Ta se poprvé objevila na oceňované řadě MF 8S a obsahuje joystick Multipad, který ovládá řadu funkcí včetně přepínání směru jízdy vpřed/vzad, ovládání závěsu a ventilů vnějšího okruhu.

 

Špičková výkonnost na poli

Vysoký výkon v terénu je zajištěn díky robustnímu tříbodovému závěsu, který dokáže zvednout až 6 000 kg – o 14 % více než předchozí modely.

K dispozici je také nejnovější integrovaný přední závěs. Vyvinutý pro novou odpruženou nápravu pomáhá zachovat špičkový poloměr otáčení 4 m. Díky zvýšené kapacitě z 2 500 kg na 3 000 kg umožňuje přední závěs zlepšit efektivitu používáním většího a širšího nářadí.

Díky své působivé celkové hmotnosti 9 t, která je o 12 % vyšší než dříve, může MF 5S bezpečně přepravovat a manipulovat s větší zátěží.

 

Kompletní konektivita

Všechny traktory řady MF 5S lze plně připojit pomocí volitelné telemetrie MF Connect. Nová funkce Geofencing zlepšuje řízení logistiky a zabezpečení odesíláním upozornění na chytré telefony a zařízení, když stroje vjedou do předem definovaných oblastí nebo z nich vyjedou.

Jednotka Datatronic 5 od Massey Ferguson je standardní u modelů Exclusive a volitelná u ostatních. Tato informační stanice pro řidiče s dotykovou obrazovkou, kompatibilní s ISOBUS, monitoruje všechny funkce traktoru a ovládá jakékoli nářadí vyhovující ISOBUS.

Datatronic 5 může také spouštět funkce přesného zemědělství MF Technologies, včetně

automatického řízení MF Guide, řízení sekcí MF Section Control a nejnovější funkce řízení aplikačního množství MF Rate Control, které nyní zvládnou řídit až 96 sekcí, tři ramena a pět produktů.

Předinstalovaný software MF TaskDoc se používá k vytváření výkazů o poli, jako jsou aplikované mapy, záznamy o spotřebě paliva, pracovní výkazy, a také k vedení přesného účtu všech vstupů na každý hektar.

KONTAKT:

Caterina Prinzivalli

Manažer, Marketing PR & komunikace Massey Ferguson pro region Evropy a Blízkého východu.

 

O společnosti AGCO

AGCO (NYSE:AGCO) je světovým lídrem v navrhování, výrobě a distribuci zemědělských strojů a přesných zemědělských technologií. AGCO poskytuje hodnotu svým zákazníkům prostřednictvím svého diferencovaného portfolia značek, včetně klíčových značek jako Challenger®, Fendt®, GSI®, Massey Ferguson® a Valtra®. Celá řada zařízení a služeb společnosti AGCO, podporovaná řešeními chytrého zemědělství Fuse®, pomáhá zemědělcům živit náš svět udržitelným způsobem. Společnost AGCO byla založena v roce 1990, její sídlo je v Duluth, Georgia, USA, a v roce 2021 dosáhla čistého obratu 9,1 miliard USD. Více informací najdete na www.agcocorp.com. Novinky o společnosti, informace a události najdete na Twitteru: @AGCOCorp. Finanční zprávy najdete na Twitteru pod hashtagem #AGCOIR


GalerieOnline katalog Katalog zemědělské techniky Massey Fergusson Agro bazar Prodej předváděcích i starších strojů Massey Fergusson e-shop Oblečení, doplňky, hračky a dárky Massey Fergusson Chmelová technika Prodej traktorů a příslušenství do chmelnic
Traktor Massey Fergusson

Nabízíme zemědělskou techniku a stroje těchto značek

Massey Fergusson Wanner Agri Precision Bogballe TeeJet Granit Charvát CTS Kramp McConnel MGM Quivogne Samson Sgariboldi SMS Vaia
infolinka +420 415 679 190

Autorizovaný prodejce a servis zemědělské techniky MASSEY FERGUSON. Nabízíme kompletní servis a prodej strojů, náhradních dílů včetně příslušenství, doplňků a oblečení MASSEY FERGUSON.