Traktory Massey Ferguson řady MF 5S obdržely cenu Farm Machine 2023

Zpět
Zpět na seznam článků

Massey Ferguson, celosvětová značka korporace AGCO (NYSE:AGCO), s hrdostí oznamuje, že její mimořádně všestranná řada MF 5S získala ocenění Farm Machine 2023 v kategorií traktorů s výkonem do 120 koní. Předávání tohoto prestižního ocenění od Groupe La France Agricole proběhlo 6. listopadu v rámci speciálního ceremoniálu na výstavě SIMA v Paříži.

Řada MF 5S nabízí nejlepší výhled ve své třídě, špičkový poloměr otáčení, který činí 4 metry, nejužší zkosenou kapotu a praktické funkce. Možnost odpružení přední nápravy, vyšší užitečné zatížení a větší zdvihací kapacita dělají z těchto traktorů výkonné pracanty na poli i na pozemních komunikacích.

„Je nám velkou ctí, že nám porota složená z mezinárodních odborníků udělila takto významné ocenění. Je to velký úspěch pro celý tým Massey Ferguson, který tento traktor navrhl společně s farmáři,“ říká Thierry Lhotte, viceprezident a generální ředitel Massey Ferguson pro Evropu a Střední východ.

„Toto prestižní ocenění je důkazem toho, jak Massey Ferguson udává tempo na tomto důležitém trhu s traktory,“ říká Jérôme Aubrion, ředitel marketingu v Massey Ferguson pro Evropu a Střední východ.
„Řada MF 5S v sobě snoubí kompaktní rozměry, které jsou nezbytné pro chov dobytka a smíšenou výrobu, a vynikající výkon, ergonomii a pohodlí. Řada MF 5S, nefalšovaný víceúčelový pracant, nabízí širokou škálu výkonů a specifikací pro jakékoliv úkoly. Tyto moderní traktory také nabízí uživatelsky přívětivé ovládání a vylepšené funkce s nízkými provozními náklady,“ dodává.

Vysoký výkon na farmě i na poli


Řada MF 5S je k dostání v pěti modelech s výkonem od 105 do 145 koní. U všech je možné vybírat ze tří úrovní výbavy, Essential, Efficient a Exclusive, které nabízí celou škálu funkcí pro zvýšení výkonnosti. Tím je zajištěna vhodnost pro všechny různé typy farem a aplikací.

Všechny modely jsou vybaveny čtyřválcovými motory AGCO Power se zdvihovým objemem 4,4 litrů, které splňují nejnovější emisní normu Stage V díky jednoduché technologii „All-In-One SCR“. Tento systém je navržen pro celou životnost traktoru a je úhledně umístěn pod kabinou pro zachování dokonalého výhledu.

Volba převodovky

U traktorů řady MF 5S lze volit mezi převodovkou Dyna-4 a Dyna-6 SuperEco. Obě jsou vybaveny funkcí řazení neutrálního stupně při sešlápnutí brzdového pedálu.

Specialista na nakládací zařízení

Řada traktorů MF 5S je ideální pro nakládací zařízení – nabízí špičkové manévrovací schopnosti a nejlepší výhled ve své třídě až do 4 metrů před traktor přes útlou, zkosenou kapotu a účinnou hydraulickou soustavu s průtokem 110 l/min, která je umístěna u středu. Práce s nakládacím zřízením je mnohem jednodušší díky výbornému ovládání převodovky, funkci řazení neutrálního stupně sešlápnutím brzdového pedálu a multifunkčním joysticku. Možnost volby střechy Visio poskytuje neomezený výhled na nářadí v celém rozsahu zvedání.

Kabiny všech traktorů řady MF 5S jsou vybaveny dle vysokých standardů a modely Exclusive a Efficient se dočkaly nové loketní opěrky. Stejně jako u nedávno uvedené řady MF 8S, která představuje vlajkovou loď společnosti, je součástí joysticku v této opěrce Multipad. Ten umožňuje řadu funkcí včetně změny směru jízdy vpřed/vzad, ovládání závěsů a vnějšího okruhu.

Špičkový výkon na poli

Vysoký výkon v poli je zajištěn díky pevnějšímu tříbodovému závěsu, který byl přepracovaný pro větší zátěž s kapacitou až 6 000 kg, což je o 14 % více než u předchozích modelů. Nejnovější přední závěs byl vyvinutý pro novou odpruženou nápravu a díky integrovanému designu je zachován špičkový poloměr otáčení, který činí 4 metry.

S kapacitou předního závěsu zvýšenou z 2 500 kg na 3 000 kg tak umožňuje zvýšit efektivitu prováděním dvou operací současně s větším, širším nářadím. Díky své působivé celkové hmotnosti 9,5 t, která je v porovnání s dřívější verzí o 12 % vyšší, může řada MF 5S bezpečně pracovat a manipulovat s vyšší zátěží.

Kompletní konektivita

Traktory řady MF 5S lze plně propojit s telemetrickým systémem MF Connect. Funkce zónového monitorování zlepšuje správu logistických operací a zabezpečení tím, že odesílá upozornění na chytré telefony a mobilní zařízení, když stroje vjedou do předem definovaných oblastí nebo je naopak opustí.

Jednotka Datatronic 5 je součástí standardní výbavy modelů Exclusive a u modelů Efficient je k dispozici na vyžádání. Tato informační jednotka s dotykovou obrazovkou je kompatibilní s komunikačním protokolem ISOBUS, monitoruje všechny funkce traktoru a řídí nářadí, která protokol ISOBUS podporují.

Funkce MF E-loader, kterou lze snadno ovládat pomocí dotykové obrazovky jednotky Datatronic 5, umožňuje řidičům monitorovat funkce nakládacího zařízení, vážit jednotlivá břemena, automatizovat drapák a také nastavovat a ukládat automatické sekvence pro různé nakládací cykly.
Všechny funkce balíčku MF Technologies/Smart Farming pracují přes jednotku Datatronic 5. Sem patří funkce automatického řízení MF Guide, řízení sekcí MF Section Control a řízení aplikačního množství MF Rate Control, které nyní mohou ovládat až 96 sekcí, tři ramena a pět produktů.

Jednotka Datatronic 5 je předinstalována v softwaru MF TaskDoc pro vytváření záznamů o poli, jako jsou použité mapy, spotřeba paliva, vytváření pracovních záznamů a vedení přesných vstupních údajů na každý hektar.


GalerieOnline katalog Katalog zemědělské techniky Massey Fergusson Agro bazar Prodej předváděcích i starších strojů Massey Fergusson e-shop Oblečení, doplňky, hračky a dárky Massey Fergusson Chmelová technika Prodej traktorů a příslušenství do chmelnic
Traktor Massey Fergusson

Nabízíme zemědělskou techniku a stroje těchto značek

Massey Fergusson Wanner Agri Precision Bogballe TeeJet Granit Charvát CTS Kramp McConnel MGM Quivogne Samson Sgariboldi SMS Vaia
infolinka +420 415 679 190

Autorizovaný prodejce a servis zemědělské techniky MASSEY FERGUSON. Nabízíme kompletní servis a prodej strojů, náhradních dílů včetně příslušenství, doplňků a oblečení MASSEY FERGUSON.