Udělejte si radost a nakupte v našem e-shopu novou kolekci od Massey Ferguson :-)   více informací
Zpět na seznam článků

Školení v Breganze mělo IDEALní podmínky vyzkoušet si nejmodernějšího IDEALa od Massey Ferguson. wink

Těší nás, že Vám můžeme nabídnout IDEALního parťaka pro sklizeň. smile

Massey Ferguson, vynálezce samojízdného kombajnu, představuje svou typovou řadu rotorových kombajnů nejnovější generace, jejíž výkon a produktivita představuje pro profesionální zemědělce a dodavatele revoluční vývojový krok: největší zásobník zrna, nejrychlejší vyprázdnění, nejdelší rotory a plnoautomatický provoz při vnější šířce pouhých 3,3 m.

Při vnějším pohledu je okamžitě nápadný mimořádný design povrchové úpravy v barvě grafitu.Stroj sám přesvědčil profesionály v šesti letech intenzivních zkoušek, které byly prováděny s 45 prototypy v USA, jižní Americe, Austrálii a ve střední Evropě ve všech oblastech: v účinnosti paliva, komfortu obsluhy a oprav, kvalitě zrna, distribuci zbytků sklizně, dopravní šířce, správě dat a práci na svahu, stejně jako po stránce zhutnění půdy.

Kombajny IDEAL společnosti MasseyFerguson – klíčové vlastnosti

 • Tři modely kombajnů s mlácením a separací pomocí jednoduchých nebo dvojitých rotorů a s volitelným vyrovnáváním svahu  ParaLevel.
 • Úsporné motory: AGCOPOWER 9,8 litrů (MF IDEAL 7 s 451 k), MAN 12,4 litrů (MF IDEAL 8 s 542 k) a MAN 15,2 litrů (MF IDEAL 9 s 647 k).
 • 4,84 m dlouhý rotor „Dual Helix“ u modelů MF IDEAL 8 a 9 je oborově nejdelší mláticí a separační rotor (o 31% větší mláticí jednotka ve srovnání s nejbližším konkurentem, stav k  8.8.2017). Má velmi nízkou spotřebu energie, výraznou necitlivost vůči měnícím se podmínkám plodin a zajišťuje vysokou účinnost paliva, nízké ztráty zrna, stejně jako šetrné nakládání se zrnem a se slámou.
 • Zásobníky zrna o objemu 12 500 a 17 100 litrů: Volitelný zásobník o objemu 17 100 litrů je největší zásobník obilí, který je v současné době k dispozici, má o 18% větší kapacitu než nejbližší největší rival a umožňuje díky menšímu počtu vykládacích operací delší práci na poli pro vyšší produktivitu, optimalizovanou logistiku a nízké zhutnění půdy.
 • Vykládací rychlost 140 a 210 l/s: Volitelný vyprázdňovací systém "Streamer 210" nabízí nejrychlejší výkon na trhu s rychlostí 210 l/s - a je o 32% rychlejší než dnešní jednička na trhu.
 • Automatické samočinné nastavení: Volitelná aplikace "IDEALharvest ™" automaticky upravuje nastavení kombajnu během provozu. Pomocí 52 snímačů ovládá nastavení rotoru a sít, jakož i počet otáček ventilátoru a bubnu, aby byla zaručena maximální míra výkonnosti a účinnosti stroje.
 • Design záchytného dna "IDEALbalance ™": Dva profilované sběrné žlaby pod rotorem zajišťují lepší a čistější hotový produkt - bez ohledu na terén.
 • Jednotka pohonu „DriveCenter“ zahrnuje pohon žací, mláticí a řezací jednotky. Jednoduchá konstrukce umožňuje nízké množství řemenů a řetězů, tím nízkou spotřebu energie a velmi nízké náklady na údržbu.
 • Úzká dopravní šířka: dokonce i největší kombajn, MF IDEAL 9 s pneumatikami o šířce 800 mm nebo s novými interně vyvinutými pásy, zůstává pod celkovou šířkou 3,3 m. V oblastech s přísnými předpisy o maximální vnější šířce to zaručuje výrazně větší pružnost.
 • Nízké zhutnění půdy: díky novým odpruženým pásovým podvozkům „TrakRide“.
 • Plná konektivita a spojení díky FuseConnectivityGateway pro bezproblémový přenos a optimální využití sklizňových dat, např. jako mapy výnosů.
 • Nová, velmi komfortní a tichá kabina "Vision"s panoramatickým zorným polem.
 • Žací jednotka MF PowerFlow o šířce až 12,20 m zajišťuje pomocí pásových dopravníků výborný tok materiálu a pravidelné zásobování mláticí jednotky obilím klasy napřed.
 • Časová úspora s AutoDock™: První automatický spojovací systém pro žací jednotky zahrnuje jak pohonný systém pomocí kloubového hřídele, tak i hydrauliku a elektrické příslušenství s nejjednodušším ovládáním z kabiny.

 

 

MF IDEAL 7 MF IDEAL 8 MF IDEAL 9
Rotor jednoduchý dvojitý dvojitý
Kabina Vision Vision Vision
Objem zásobníku zrna (l) 12.500 12.500/17.100 12.500/17.100
Vykládací rychlost(l/s) 140/210 140/210 140/210
Max. výkon motoru(k/KW) 451/332 538/399 647/478
Délka sítové skříně(mm) 2.000 2.000 2.200
Sítová skříň Standard Standard High Capacity
Vnější šířka (minimum) 3,30 m (pneumatiky800mm) 3,30 m (pneumatiky800mm) 3,30 m (pneumatiky800mm)

GalerieOnline katalog Katalog zemědělské techniky Massey Fergusson Agro bazar Prodej předváděcích i starších strojů Massey Fergusson e-shop Oblečení, doplňky, hračky a dárky Massey Fergusson Chmelová technika Prodej traktorů a příslušenství do chmelnic
Traktor Massey Fergusson

Nabízíme zemědělskou techniku a stroje těchto značek

Massey Fergusson Wanner Agri Precision Bogballe TeeJet Granit Charvát CTS Kramp McConnel MGM Quivogne Samson Sgariboldi SMS Vaia
infolinka +420 415 679 190

Autorizovaný prodejce a servis zemědělské techniky MASSEY FERGUSON. Nabízíme kompletní servis a prodej strojů, náhradních dílů včetně příslušenství, doplňků a oblečení MASSEY FERGUSON.