Massey Ferguson zavádí joystick jako volitelný doplněk pro celou řadu sklízecích mlátiček MF IDEAL

Zpět
Zpět na seznam článků

Massey Ferguson, světová značka koncernu AGCO (NYSE:AGCO) s potěšením oznamuje, že u modelů sklízecích mlátiček IDEAL 7, IDEAL 8 a IDEAL 9 TrakRide je nyní k dispozici jedinečný systém řízení joystickem IDEALdrive, který nahrazuje volant.
 
IDEALdrive, který nabízí zcela nový výhled a kontrolu, výrazně zvyšuje komfort řidiče a produktivitu.

„IDEALdrive je skutečně jedinečná - žádná jiná sklízecí mlátička nenabízí tak bezprecedentní úroveň ovládání a výhled na žací lištu,“ říká Jérôme Aubrion, ředitel marketingu Massey Ferguson pro Evropu a Střední východ. „Nahrazení volantu joystickem není trik - podrobný výzkum dokazuje, že systém zvyšuje produktivitu.“

Studie na univerzitě v Aalborgu v Dánsku ukazují, že produktivita se při použití joysticku IDEALdrive zvyšuje o 6 % ve srovnání s konvenčními systémy řízení, přičemž pracovní zátěž řidiče při řízení se snižuje o 65 %. Srovnání je založeno na době, kterou řidiči potřebovali k dokončení okruhu na simulované trati s IDEALdrive oproti konvenčnímu řízení.

„Toto je podpořeno praktickými důkazy ze zkoušek na poli s řidiči, kteří tento systém s výhodou využívali během sklizně v roce 2021,“ dodává pan Aubrion.

„Další výhodou, kterou ukazují zkoušky a zkušenosti na poli, je, že operátoři sedí pohodlně v sedadle s chodidly na stupačkách. Po úplném odstranění sloupku řízení je umožněn nerušený výhled vpřed a přes žací vál. Nepotřebují se předklánět a krčit, napůl stát nad volantem, aby viděli,“ vysvětluje.

Joystick nahrazuje volant


IDEALdrive nahrazuje běžný volant joystickem na levé loketní opěrce, který ovládá řízení, zatímco ovladač sklízecí mlátičky vpravo mění rychlost a směr.

Ovládací prvky obvykle seskupené u volantu nebo na sloupku řízení jsou nyní na joysticku na dosah ruky řidiče. Tlačítka na horní straně joysticku řízení ovládají směrová světla v silničním režimu a světlomety v pracovním režimu, tlačítka na zadní straně aktivují navádění, přepínají dálková/potkávací světla a ovládají zvukové výstražné zařízení.

Intuitivní a snadno ovladatelný joystick umožňuje přesné ovládání s proměnným odporem, úměrným pojezdové rychlosti a úhlu natočení kol. „Návrat do středu“ centralizuje joystick, když ho řidič uvolní, a současně vyrovná kola do směru přímo vpřed.

Plně legální pro provoz na pozemních komunikacích

IDEALdrive je plně homologován podle požadavků EU pro provoz na pozemních komunikacích organizací TÜV a splňuje normu funkční bezpečnosti ISO-25119. Zkušební uživatelé hlásí, že jízda na pozemních komunikacích je snadná a systém umožňuje intuitivní a přesné ovládání. Proporcionální zmenšení úhlu natočení kol se zvyšující se rychlostí vpřed pomáhá udržovat stabilitu a komfort během přepravy.

Další modernizace kabiny

Kromě IDEALdrive zavádí Massey Ferguson rovněž řadu nových funkcí pro zlepšení komfortu a pohodlí v kabině.

Kabina je již velmi tichým pracovištěm a nyní používá s výhodou další zvukovou izolaci a také nové odkládací prostory na zadní stěně za sedadlem. I chladicí box má nyní vylepšený chladicí výkon.

K dispozici jsou také nové držáky terminálu a iPadu, přičemž loketní opěrka nyní obsahuje nové porty USB a držák telefonu s integrovanou nabíječkou.


GalerieOnline katalog Katalog zemědělské techniky Massey Fergusson Agro bazar Prodej předváděcích i starších strojů Massey Fergusson e-shop Oblečení, doplňky, hračky a dárky Massey Fergusson Chmelová technika Prodej traktorů a příslušenství do chmelnic
Traktor Massey Fergusson

Nabízíme zemědělskou techniku a stroje těchto značek

Massey Fergusson Wanner Agri Precision Bogballe TeeJet Granit Charvát CTS Kramp McConnel MGM Quivogne Samson Sgariboldi SMS Vaia
infolinka +420 415 679 190

Autorizovaný prodejce a servis zemědělské techniky MASSEY FERGUSON. Nabízíme kompletní servis a prodej strojů, náhradních dílů včetně příslušenství, doplňků a oblečení MASSEY FERGUSON.