Massey Ferguson představuje své nejnovější řady MF 3 Speciality

Zpět
Zpět na seznam článků

Massey Ferguson, celosvětová značka společnosti AGCO (NYSE:AGCO), s hrdostí oznamuje představení své nejnovější řady MF 3 Speciality. Tato ucelená nová řada zahrnuje šest variant navržených speciálně tak, aby poskytovaly rozměry, specifikace a výkon, které přesně odpovídají konkrétním požadavkům každého specializovaného sektoru.

Traktory řady MF 3 Speciality jsou nadstandardně vybaveny a poskytují přesně ty správné funkce pro jednoduché, pohodlné ovládání a optimální výkon s nízkými provozními náklady.

„Díky našemu úzkému kontaktu se zákazníky a desítkám let zkušeností těmto specializovaným odvětvím rozumíme. Tyto znalosti zajišťují, že naše návrhy splňují konkrétní potřeby každého jednotlivého sektoru, takže zákazníci nemusí dělat žádné kompromisy,“ říká Jérôme Aubrion, ředitel marketingu Massey Ferguson pro Evropu a Střední východ.

„Vysoce hodnotné plodiny, často pěstované v omezených prostorách a v obtížném terénu, představují pro pěstitele zvláštní výzvy. Traktory řady MF 3 Speciality nabízejí řadu funkcí, které jsou speciálně přizpůsobeny tak, aby splňovaly přesné požadavky pro každý případ osevu. Zároveň také nabízejí řidičům mnohem větší komfort a snadné použití,“ dodává pan Aubrion.

Specialista pro každé odvětví

Řada MF 3 Specialist zahrnuje šest různých verzí, přičemž pro všechny varianty kromě modelů MF 3GE a MF 3AL je k dispozici nový špičkový model s výkonem 120 hp. Celá řada nabízí modely s kabinou nebo plošinou, výběr převodovek včetně nové 30F/15R Eco a také volitelnou specifikaci Essential nebo Efficient.

MF 3VI – Vinohrad – pro použití v tradičních úzkých vinicích. Pět modelů od 75 hp do 120 hp, od šířky 1,00 m a s kabinou ve standardní verzi.

MF 3SP – Speciál – pro otevřenější vinice, s o něco širším podvozkem a prostornější kabinou. Pět modelů od 75 hp do 120 hp, od šířky 1,25 m a s kabinou ve standardní verzi.

MF 3FR – Ovoce – pro použití v extenzivních vinicích a ovocných sadech. Větší traktor s širší přední nápravou a prostornější kabinou. Pět modelů od 75 hp do 120 hp, od šířky 1,45 m a s kabinou nebo plošinou.

MF 3WF – Široké ovoce – širší, stabilní traktor pro použití v sadech, vinicích na svahu a při chovu dobytka. Pět modelů od 75 hp do 120 hp, od šířky 1,70 m a s kabinou nebo plošinou.

MF 3GE – Půdní efekt  –  nízkoprofilový model pro použití pod stromy, ve fóliovnících a na zastřených vinicích, vybavený širší přední nápravou pro větší stabilitu. Čtyři modely od 75 hp do 120 hp, od šířky 1,40 m a s plošinou řidiče.

MF 3AL – Alpine – všestranný, silný a stabilní traktor pro použití v kopcích a náročném terénu. Čtyři modely od 75 do 105 hp, od šířky 1,70 m, dostupné s nízkoprofilovou kabinou nebo kabinou s plochou podlahou. Při šířce 1,40 m má kabina kompaktního a výkonného traktoru MF 3AL vysokou výbavu a rozsáhlé funkce.

MF 3 Speciality - rozsah výkonu a rozměrů

Modely Šířka Prostředí řidiče Výkon
MF 3VI Od 1,00 m Kabina 75 hp - 120 hp
MF 3SP Od 1,25 m Kabina 75 hp - 120 hp
MF 3FR Od 1,45 m Kabina / plošina 75 hp - 120 hp
MF 3WF Od 1,70 m Kabina / plošina 75 hp - 120 hp
MF 3GE
Od 1,40 m Plošina 75 hp– 105 hp
MF 3AL
Od 1,70 m Nízkoprofilová kabina /
kabina s plochou podlahou.
75 hp– 105 hp

 

Výrazné změny u modelů s výkonem nad 75 hp

Závazek Massey Ferguson k neustálému zlepšování znamená, že modely s výkonem více než 75 hp získávají významnou modernizaci. Zároveň je nyní pro modely MF 3FR, MF 3WF a MF 3GE na výběr komfortní a ergonomická plošina operátora.

Verze Essential a Efficient

Dva balíčky specifikací a řada možností umožňují majitelům dále přizpůsobit svůj traktor MF 3 Speciality tak, aby jim poskytoval lepší komfort a pohodlí a také vyhovoval jejich plodinám a provozům.

Modely základní úrovně „Essential“ jsou vybaveny mechanickou převodovkou, hydraulickým systémem s dvojitým hydrogenerátorem s průtokem 93 l/min a mechanickým ovládáním závěsu. To může být doplněno řadou dalších možností, včetně elektrického ovládání závěsu (ELC) a převodovek PowerShuttle a Speedshift.

Verze „Efficient“ zahrnují hydraulický systém s průtokem 120 l/min. s trojitým hydrogenerátorem, elektrické ovládání závěsu (ELC), převodovky PowerShuttle a Speedshift a také multifunkční joystick a čtyři elektrohydraulické ventily vnějšího okruhu.
Mezi další volitelné doplňky patří filtrace kabiny kat. 4, joystick pro posouvání a vyrovnávání zadního závěsu, stejně jako přední tříbodový závěs a vývodový hřídel a balíček čelního nakládacího zařízení.

Čistý, hospodárný výkon

Nejnovější generace čtyřválcových motorů s objemem 3,6 l pohání traktory MF 3 Specialised s výkonem od 85 do 120 hp u traktorů s kabinou a až 105 hp u modelů s plošinou a AL.

Všechny splňují přísné předpisy Stage V pomocí osvědčené, jednoduché, selektivní katalytické redukce (SCR) s dieselovým oxidačním katalyzátorem (DOC). Kompaktní výfukové potrubí je umístěno pod kapotou a zachovává vynikající výhled a prostor pro nářadí nesená uprostřed.

Standardní objem palivové nádrže je nyní 75 litrů, s možností 100 litrů pro prodloužení pracovní doby mezi doplňováním.

Větší prostor a komfort kabiny

Komfort kabiny je výrazně zvýšen, s větším prostorem nad hlavou a vyšší polohou sedadla díky nízkému, 3 cm vysokému tunelu na podlaze. To také zlepšuje výhled bez dopadu na celkovou výšku kabiny.

Před řidičem je nová, moderní přístrojová deska. Uprostřed, mezi analogovým otáčkoměrem vlevo a palivoměrem s teploměrem vpravo, je snadno čitelný displej. Ten lze nastavit tak, aby zobrazoval širokou škálu provozních údajů, jako jsou otáčky vývodového hřídele, spotřeba paliva, teploty chladicí kapaliny a oleje a také paměti otáček motoru. Může také indikovat polohu závěsu, nastavení hydraulických ventilů a volbu Speedshift.
Nová možnost filtrace v kabině kat. 4 zvyšuje bezpečnost řidiče. Systém se snadno aktivuje spínačem pro vytvoření přetlaku v kabině – tím se přemění z kat. 2 na kat. 4 pro bezpečnější provádění postřikových prací.

Rozšířený výběr převodovek

Pro další zlepšení účinnosti a provozní výkonnosti slouží nová převodovka 30F/15R s rychlostí 40 km/h Eco, která poskytuje pět rychlostních stupňů ve třech rozsazích. Převodové stupně se mění pomocí snadno přístupné páky umístěné na panelu na pravé straně.
Nová volitelná funkce řazení neutrálního stupně stlačením brzdového pedálu (Brake to Neutral ovládá spojku stlačením brzdového pedálu. Je zvlášť užitečná při práci s nakládacím zařízením, snižuje zatížení řidiče a zároveň zvyšuje efektivitu a pohodlí.
Volba převodovky začíná jednoduchou a snadno ovladatelnou verzí 15F/15R s mechanickým řazením. Přidání mechanické skupinové převodovky zvyšuje počet stupňů na 30F/15R, což poskytuje mnohem širší výběr rychlosti pro přizpůsobení prováděné práce a činnostem.

Optimální ovládání a komfort jsou zajištěny přidáním snadno použitelné, elektrohydraulicky ovládané převodovky Speedshift, skupinové převodovky a převodovky PowerShuttle. Jsou dodávány s komfortním ovládáním, které upravuje citlivost a umožňuje řidiči nastavit, jak rychle nebo pomalu bude reagovat změna směru jízdy.

Vysoký výkon hydraulické soustavy

Traktory řady MF 3 jsou vybaveny hydraulickou soustavou se dvěma nebo třemi hydrogenerátory, v závislosti na specifikaci. Oba poskytují dostatečný průtok a tlak pro pohon široké řady moderních nářadí.

Elektronické ovládání závěsu (ELC) je standardem u všech traktorů se specifikací Efficient a v reakci na poptávku zákazníků je nyní pohodlnou volbou pro verze Essential s kabinou. Používá stejné ovládání a nastavení jako stávající systém, ale v tomto případě nezahrnuje elektrohydraulické ventily vnějšího okruhu.
Pro řadu MF 3 jsou k dispozici také nové hydraulické balíčky a možnosti, které nabízejí výběr soustavy se dvěma nebo třemi hydrogenerátory a také počet přípojek pro uprostřed nesená nářadí.

U modelů Essential jsou na výběr dva nebo tři mechanické ventily vnějšího okruhu s možností až pěti ventilů vnějšího okruhu se dvěma spínači na pákách.

Verze Efficient je dodávána se čtyřmi elektrohydraulickými ventily vnějšího okruhu. Volitelný přepínací ventil umožňuje použití až šesti ventilů vnějšího okruhu, aktivovaných pomocí spínačů na multifunkčním joysticku.

Cenově výhodné modely 75 hp

Základní traktory MF 3 Speciality o výkonu 75 k jsou poháněny nejnovějším čtyřválcovým motorem Stage V o objemu 3,4 litru. Stejně jako u výkonnějších modelů, jsou k dispozici se stejným výběrem specifikačních balíčků Essential nebo Efficient.

Massey Ferguson zachoval použití osvědčených součástí, které poskytují pověstnou spolehlivost a zároveň udržují nízké náklady v tomto vysoce konkurenčním sektoru. Řidiči však ocení modernizované, pneumaticky odpružené sedadlo.

Všechny traktory MF 3 Speciality o výkonu 75 hp se dodávají s výběrem převodovek, které vyhovují různým aplikacím a úrovním investic. Lze volit od praktické plně mechanické převodovky 12F/12R až po 24F/24R s převodovkami PowerShuttle a Speedshift.

K dispozici je také možnost volby mezi hydraulickými soustavami s trojitým hydrogenerátorem s výkonem 120 litrů za minutu nebo s dvojitým hydrogenerátorem s výkonem 93 litrů za minutu. K dispozici je také široký výběr konfigurací ventilů vnějšího okruhu a volitelných ventilů a přípojek pro uprostřed nesená nářadí.

Stejně jako celá řada, i modely s výkonem 75 hp sledují nový rodinný styl Massey Ferguson s nejnovějším moderním stylem, elegantním designem s motivem šavle, šedou kabinou a střechou.


GalerieOnline katalog Katalog zemědělské techniky Massey Fergusson Agro bazar Prodej předváděcích i starších strojů Massey Fergusson e-shop Oblečení, doplňky, hračky a dárky Massey Fergusson Chmelová technika Prodej traktorů a příslušenství do chmelnic
Traktor Massey Fergusson

Nabízíme zemědělskou techniku a stroje těchto značek

Massey Fergusson Wanner Agri Precision Bogballe TeeJet Granit Charvát CTS Kramp McConnel MGM Quivogne Samson Sgariboldi SMS Vaia
infolinka +420 415 679 190

Autorizovaný prodejce a servis zemědělské techniky MASSEY FERGUSON. Nabízíme kompletní servis a prodej strojů, náhradních dílů včetně příslušenství, doplňků a oblečení MASSEY FERGUSON.