Udělejte si radost a nakupte v našem e-shopu novou kolekci od Massey Ferguson :-)   více informací

1 000 000. traktor vyrobený v závodě Massey Ferguson v Beauvais Časová osa a milníky

Zpět
Zpět na seznam článků

1 000 000. traktor vyrobený v závodě Massey Ferguson v Beauvais

                                             

                                                       Časová osa a milníky

 

Beauvais, 14.. června.

Za 175 let historie značky představuje závod AGCO/Massey Ferguson v Beauvais od svého otevření v listopadu 1960 důležitý podíl na úspěších značky. Mnoho významných událostí provázelo cestu závodu od řady MF 825 s výkonem 25 hp k tomu, aby se stala centrem excelence pro konstrukci a výrobu traktorů Massey Ferguson s vysokou specifikací do výkonu 405 hp, díky čemuž se město Beauvais stalo globálním domovem Massey Ferguson.

U příležitosti 175. výročí značky Massey Ferguson a výroby 1 000 000. traktoru ve svém mateřském závodě se značka ohlíží za stěžejními okamžiky a milníky.

 

1960 – 21. listopadu začíná výroba traktorů, která v prvním roce činila 19 506 na ploše 10 ha.

 

1965 – Závod Massey Ferguson dokončuje výrobu prvních 100 000 traktorů.

 

1971 – Závod Massey Ferguson dokončuje 250 000 traktorů.

 

1974 – V polovině 70. let se továrna v Beauvais začala výrazně rozšiřovat o novou linku na výrobu kabin a zdvojnásobuje montážní linku.

 

1981 – Na počátku 80. let přinesly významné investice a expanze do Beauvais zcela nové výzkumné a vývojové centrum. Konstrukční tým v Beauvais byl zrozen k farmaření („Born to Farm“) a je silnou hnací silou inovací značky Massey Ferguson. Továrna vyrobila svůj 500 000. traktor.

 

1985 – Závod v Beauvais slaví 25. výročí Massey Ferguson a během deseti dnů přivítá v továrně 15 000 hostů.

 

1986 – S tehdejší investicí 220 milionů francouzských franků jsou výrobní kapacity továrny v Beauvais zcela přepracovány tak, že způsobily revoluci v traktorovém průmyslu díky řadě traktorů MF 3000, které jako první obsahují palubní elektroniku.

 

1987 – Závody v Beauvais zahajují výrobu traktorů ISEKI pro Japonsko. Je tomu tak dodnes, kdy slavíme 35 let partnerství se společností ISEKI.

 

1989 – V roce oslav 200. výročí francouzské revoluce vyrábí závod v Beauvais svůj 600 000. traktor.

 

1992 – Ve Francouzském oddělení prodeje a marketingu vzniká finanční oddělení Massey Ferguson Finance – první plně integrované finanční řešení výrobce, které umožňuje farmářům přístup k jednoduchým a spolehlivým strojům. Nyní je známé jako AGCO Finance a v roce 2022 slaví 30 let s naším partnerem DLL.

 

1994 – 2 hlavní milníky pro závod Massey Ferguson, připojení k AGCO a vznik GIMA pro vývoj a výrobu převodovek.

 

1998 – Závod Massey Ferguson Beauvais uvádí na trh revoluční páku MF Power Control na řadách MF 6200 a MF 8200.

 

2000 – Massey Ferguson neutrpěl žádnou 2K chybu, zato vyrábí svůj 700 000. traktor.

 

2002 – Investice 130 milionů €, investice do přípravy na řadu nové generace a přemístění části výroby závodu v Coventry. Masivní investice a širší plán náboru v Beauvais.

 

2008 – V rámci 50. výročí značky Massey Ferguson je v Beauvais zahájen provoz nového technologického centra, které vítá své návštěvníky, a představuje řadu MF 8600, první zemědělský stroj zavádějící technologii SCR pro splnění emisních směrnic. Motory se systémy úpravy výfukových plynů SCR pracují s optimální směsí vzduchu a paliva pro nejlepší hospodárnost, což vede k výrazné úspoře paliva.   Tuto technologii nyní používají všichni výrobci. Tento traktor následně získá všechna možná ocenění včetně Traktor roku, Stroj roku, Zlatou medaili SIMA za inovace.

 

2010 – Závod Massey Ferguson je přizpůsoben novému výrobnímu systému AGCO, který je průkopníkem v implementaci Lean Manufacturing.

 

2013 – Nová expanze závodu s provozem Beauvais 2 na výrobu kabin a otevření mezinárodního prodejního školicího střediska – investice 15,5 milionu EUR. V novém montážním provozu Beauvais 2 vznikla nová specializovaná montážní linka kabin v Beauvais 2 a zároveň se získalo mnohem více prostoru pro rozvoj činností v hlavním sídle s využitím technik štíhlé výroby (Lean Manufacturing).

 

2016 – Průmyslové uznání plánu dokonalosti Beauvais - Beauvais získává dvě prestižní ocenění: Nejlepší vývozce 2016 jako největší výrobce a exportér zemědělských strojů ve Francii a továrna roku 2016 za zavedení štíhlé výroby a číslo jedna v přístupu ke kvalitě.

 

2018 – Otevření nového logistického centra Beauvais 3– Otevření tohoto areálu na ploše 8 ha s budovou o rozloze 30 000 m², ve které se nachází nové logistické a kompletační centrum Massey Ferguson. Dvouciferná investice v milionech eur zde zefektivňuje dodávky dílů do všech výrobních závodů a vedla k vytvoření více než 100 nových pracovních míst.

 

2020 – Díky nové akvizici 15,7 ha pozemku hned vedle se závod v Beauvais nyní chystá investovat dalších 40 milionů EUR, protože vyvíjíme špičkový závod na bázi Průmysl 4.0. Na konci tohoto nového investičního programu společnost AGCO vytvoří 300 nových pracovních míst pro svou místní komunitu v Beauvais, protože chceme, aby se Beauvais stalo globálním domovem značky Massey Ferguson. Akvizice pozemku o rozloze 15,7 ha, který zahrnuje 4,5 ha budov, signalizuje silnou snahu společnosti AGCO pokračovat v investicích do lepší výkonnosti, což umožní společnosti Massey Ferguson uspokojit rostoucí poptávku po jejich jednoduchých a spolehlivých strojích. Rozšíření podpoří integraci nových aktivit prostřednictvím vertikální integrace, včetně:

  • Dílna přizpůsobení traktoru s cílem zpětně integrovat aktivity prováděné v zahraničí a nabídnout našim zákazníkům specifika, která potřebují, počínaje koncem roku 2022.
  • Provoz pro aditivní výrobu, který těží ze získaných odborných znalostí v oblasti prototypových dílů 3D tisk pro výrobu malých sérií, komplexní a zakázkovou výrobu dílů na podporu dílny přizpůsobení traktoru.
  • Vlastní výroba hydraulických trubek (1 340 integrovaných referencí) od dubna 2021.
  • Repase převodovky, které u starších strojů nabízejí zákazníkům cenově výhodnou alternativu ke zcela nové náhradě.

 

2022 – Závod Beauvais zahájil vlastní výrobu nádrží na palivo a AdBlue a vyrábí svůj 1 000 000. traktor. Rovněž se brzy sjednotí 3 pracoviště nazvaná Beauvais 1 (hlavní historické místo), Beauvais 3 (logistické centrum) a Beauvais 4 a vznikne jeden MF kampus sjednocující všechna oddělení.

 

O společnosti AGCO

AGCO (NYSE:AGCO) je světovým lídrem v navrhování, výrobě a distribuci zemědělských strojů a přesných zemědělských technologií. AGCO poskytuje hodnotu svým zákazníkům prostřednictvím svého diferencovaného portfolia značek, včetně klíčových značek jako Challenger®, Fendt®, GSI®, Massey Ferguson®, Precision Planting® a Valtra®. Celá řada zařízení a služeb společnosti AGCO, podporovaná řešeními chytrého zemědělství Fuse®, pomáhá zemědělcům živit náš svět udržitelným způsobem. Společnost AGCO byla založena v roce 1990, její sídlo je v Duluth, Georgia, USA, a v roce 2021 dosáhla čistého obratu 9,1 miliard USD. Více informací najdete na www.AGCOcorp.com . Novinky o společnosti, informace a události najdete na Twitteru: @AGCOCorp. Finanční zprávy najdete na Twitteru pod hashtagem #AGCOIR.

 

Sledujte nás na (každý trh v procesu lokalizace přidá své vlastní kanály) :

Web : www.masseyferguson.co.uk

Facebook : www.Facebook.com/masseyfergusonuk

YouTube : www.youTube.com/masseyfergusonuk

Instagram : www.Instagram.com/masseyfergusonglobal

LinkedIn : https://www.linkedin.com/company/massey-ferguson

 Online katalog Katalog zemědělské techniky Massey Fergusson Agro bazar Prodej předváděcích i starších strojů Massey Fergusson e-shop Oblečení, doplňky, hračky a dárky Massey Fergusson Chmelová technika Prodej traktorů a příslušenství do chmelnic
Traktor Massey Fergusson

Nabízíme zemědělskou techniku a stroje těchto značek

Massey Fergusson Wanner Agri Precision Bogballe TeeJet Granit Charvát CTS Kramp McConnel MGM Quivogne Samson Sgariboldi SMS Vaia
infolinka +420 415 679 190

Autorizovaný prodejce a servis zemědělské techniky MASSEY FERGUSON. Nabízíme kompletní servis a prodej strojů, náhradních dílů včetně příslušenství, doplňků a oblečení MASSEY FERGUSON.