ŽÁČEK AG s.r.o. Oficiální zástoupení Massey Ferguson
5. května 429, Dobroměřice, 440 01 Louny

Souhrn sklizňové sezóny kombajnu Massey Ferguson IDEAL

Výsledky z 1.400 hektarů hlavních sklizňových plodin

za jeden rok!

 

Elegantní, černé kombajny IDEAL společnosti Massey Ferguson skončily v Maďarsku svoji první sezónu, kdy byly více na očích veřejnosti. Ze strojů zakoupených zákazníky nyní uvádíme výsledky kombajnu MF IDEAL 8T, který byl vytížený během celé sezóny a měl nejvíce sklizeno. Na začátek to nejdůležitější: spotřeba paliva silného stroje s výkonem 538 koňských sil byla neuvěřitelně nízká: 13,6 litrů/hektar při průchodnosti 5,2 hektarů/hodinu.

První stroje MF IDEAL se dostaly ke svým novým majitelům po téměř desetiletém vývoji společností AGCO a Massey Ferguson. Do procesu vývoje byli zapojeni zemědělci a službaři z celého světa s cílem vytvořit nejlepší dostupný stroj na celosvětovém trhu. Po letech testování a prototypech na polích, byla sezóna 2019 úplně první, kdy stroje IDEAL

dokázaly svoji sílu ... a výsledky jsou velmi působivé!

 

Záběr z dronu na kombajn MF IDEAL 8T sečící na jihu Maďarska v sezóně 2019

 

V roce 2019 se v Maďarsku prodalo několik strojů, tento článek sumarizuje výsledky toho, který posekal najvíce, v obci Pellérd v jižním Maďarsku. Majitel - Gazdakör Kft.- má velké lány polí a rovněž seče ve službách. Takto bylo během sezóny možné sklidit 1 400 hektarů. Jednou ze specialit stroje byl pásový podvozek, který je kódovaný už v názvu kombajnu IDEAL 8T (T je zkratka pro pásový podvozek v názve typu).

 

Typy kombajnů Massey Ferguson IDEAL a jejich hlavní rysy

 

Počet axiálních rotorů

Motor

Možné žací lišty  

MF IDEAL 7

SingleHelix - 1 rotor

9.8 litrů AGCO POWER

451 k

SuperFlow 7.7-9.2 metrů

MF IDEAL 8

DualHelix   - 2 rotory

12.4 litrů MAN

538 k

SuperFlow 9.2-10.7

metrů

MF IDEAL 9

DualHelix     -  2 rotory

15.2 litrů MAN

647 k

SuperFlow 10.7 – 12.2 metrů

 

 

Kombajn, který pracoval v Pellérde měl žací lištu SuperFlow se šířkou 9.2 metrů. SuperFlow je nová generace lišt PowerFlow s podávacími pásy se zvětšeným průměrem příčného šneku až 76 cm.

Na výběr jsou žací lišty SuperFlow šířky od 7,7 do 12,2 metrů - všechny využívají patentovaný a jedinečný systém PowerFlow firmy Massey Ferguson. Dno žací lišty je osazené gumovými pásovými dopravníky, což zaručuje podávání materiálu klasem vpřed u všech plodin a vysokou průchodnost i při polehnutém porostu. Pracovní záběr 9,2 metrů je perfektní pro různé podmínky: dostatečně široký na využití maximální kapacity kombajnu, ale dostatečně kompaktní k práci na menších polích.

Mlácení a separace se vykonává pomocí nejdelších rotorů dostupných na trhu. MF IDEAL 7 je vybavený 1 rotorem, dva větší bratři (MF IDEAL 8 a MF IDEAL 9) mají dva rotory. Čím je rotor delší, tím více plochy je fyzicky k dispozici na mlácení a separaci. To znamená, že můžeme maximalizovat efektivitu a kvalitu práce. IDEAL 8T, o kterém je tento článek, má jednu z největších ploch sít na trhu (2m2).

Zásobník zrna kombajnů IDEAL má najvětší objem na trhu, až 17.1000 litrů. Obrovská kapacita by však sama o sobě nestačila, kdybychom   nemohli zrno  vysypat dostatečně rychle z kombajnu na přívěsy. Kombajny MF IDEAL mají rychlost vyprazdňování až 210 l/s , to aby vysýpávaly zrno co nejrychleji, ale stále dostatečně šetrně, aby sa zachovala vysoká kvalita a hodnota zrn (semen). Když se hluboce zamyslíme, tato rychlost vyprazdňování znamená plný ropný barel za jednu sekundu!

 

Sklizňový deník kombajnu MF IDEAL 8T pracujícího v jižním Maďarsku, obci Pellérd:

Plodina

Sklizená plocha

Výnos

Ozimní pšenice

500 hektarů

7,2 t/ha

Slunečnice

150 hektarů

3,7 t/ha

Sója

150 hektarů

3,0 t/ha

Kukuřice

400 hektarů

12,1 t/ha

Řepka

200 hektarů

3,4 t/ha

 

Gazdakör Kft. si objednal svůj stroj s pásovým podvozkem, co bylo, jak sdělil majitel firmy, velmi smysluplné a profit přinášející rozhodnutí. V létě roku 2019 bylo mnoho míst, kde běžné kolové kombajny uvízly, zatím co MF IDEAL na pásech mohl pokračovat stále v práci. Další výhodou pásů je menší zhutňování půdy, což se stává stále více a více tématem, které třeba zvážit u stroje s hmotností 23 tun s prázdným zásobníkem na zrno.

Výkon motoru (538 k, vyrobený spoločností MAN) je dokonale sladěný s velikostí kombajnu. Během 1.400 hektarové sezóny byla průměrná spotřeba paliva pouze 13,6 litrů/hektar (!!). Kombajn pracoval v různých plodinách - obilniny, kukuřice, slunečnice. Výše uvedená spotřeba poukazuje na vynikající efektivitu využití paliva a to včetně přepravy po cestě a nastavení stroje při změně venkovních podmínek nebo plodin. Neznačí tedy jenom spotřebu během čistého sběru! Takováto spotřeba tak vysoce výkonného stroje s obrovskou kapacitou může být rekordně nízká.

Kabina se dá shrnout jako luxusní velitelský můstek, který nabízí jednoduché a přitom detailní ovládání stroje. Obrovské, zvukově izolované prosklené plochy, účinná klimatizace, prémiové sedadlo šéfa kombajnu, extrémně velký prostor a precizní navigace do řádku RTK dělá dlouhý pracovní den méně unavujícím, což znamená méně chyb a více zisku!

 

Takže si to shrňme: černá je zpátky ve velkém stylu! Vyberte si kombajn MF IDEAL a ochraňte budoucí růst a prosperitu vaší farmy prostřednictvím mimořádneho výkonu a efektivity.

 

Nezapomeňte si prohlédnout video výrobce o výkonných kombajnech MF IDEAL:

https://www.youtube.com/watch?v=DiQMOFf25rY

Zdroj: Austro Diesel GmbH

            Radim VlčkoDalší články


POZVÁNKA NA CHMELAŘSKÝ DEN VE STEKNÍKU 6. srpna 2020 od 9:00 hodin

Vážení zákazníci a příznivci naší firmy, srdečně Vás tímto zveme na „Chmelařský den“, který se bude konat ve čtvrtek 6. srpna 2020 od 9:00 hodin na účelovém hospodářství ve Stekníku u Žatce. Místo konání: Chmelařský institut s.r.o. Účelové hospodářství Stekník Stekník 10 Program naleznete z…


Nová éra traktorů Massey Ferguson

Společnost Massey Ferguson s potěšením oznamuje spuštění zcela nové řady MF 8S, která představuje novou éru přímočarých a spolehlivých traktorů a přináší novou úroveň pohodlí a efektivitu pro plně propojené inteligentní a udržitelné zemědělství Více informací se dočtete na  https://ww…


Mimořádná akční nabídka od SMS!

Speciální nabídka na kompaktory a diskové brány za super ceny! Akce platí do vyprodání skladových zásob.  Termíny dodání od srpna 2020.

Servis
Katalog náhradních dílů Granit
E-shop