ŽÁČEK AG s.r.o. Oficiální zástoupení Massey Ferguson
5. května 429, Dobroměřice, 440 01 Louny

Massey Ferguson na výstavě Agritechnica 2019 představil svou vizi budoucnosti

Nejenže vypadá jinak, koncept NEXT je také jedinečný - nabízí výhled, jak by funkční a spolehlivé traktory Massey Ferguson mohly vypadat v budoucnu. Massey Ferguson přitom zvolil jeho markantní barvy a design jako poctu 50. výročí prvního člověka na Měsíci. Tento úžasný čin, původně považovaný v té době za téměř nemožný, byl dílem týmu průkopníků, kteří dokázali uskutečnit nemožné.

„Přistáním na  Měsíci před 50 lety lidé změnili své vnímání toho, co je možné a co ne. Tento malý krok na Měsíci, který překonal zdánlivě nepřekonatelnou výzvu, spustil zcela novou éru mocného a revolučního myšlení,“ říká Thierry Lhotte, viceprezident a generální ředitel Massey Ferguson Europe & Middle East.
MF Next Concept určuje směr Futuristický, ale praktický design otevírá další úroveň snadného používání

  • Plně nebo částečně autonomní pro polní práce a dopravu
  • Plně integrovaná, intuitivně ovladatelná Precision Farming technologie
  • Integrované kamery a senzory, které zpracovávají data v reálném čase
  • Další úroveň pracovního komfortu v nové kabině se čtyřmi sloupky, bez volantu a s ovládáním a sledováním prostřednictvím tří dotykových obrazovek
  • 3D zobrazovací displej  na přístrojové desce
  • Telemetrický systém s plynulým přenosem dat pro systémy řízení farem, vzdálená diagnostika a entivní údržba
  • Automatický systém regulace tlaku pro jedinečné pneumatiky bez obsahu uhlíku
  • Parametrický koncept LED osvětlení


Vize budoucnosti společnosti Massey Ferguson

Massey Ferguson si uvědomuje, že standardy a stupeň automatizace v zemědělství se budou zvyšovat. Vznikne potřeba částečně nebo zcela autonomních vozidel.

„Massey Ferguson využije možností nových technologií, aby učinil své výrobky ještě praktičtějšími, intuitivnějšími a snadnějšími na používání, pro zvýšení produktivity a efektivity a zároveň pro jejich zpřístupnění zemědělcům na celém světě,“ říká Francesco Murro, ředitel marketingu Massey Ferguson Europe & Middle East.

„Koncept MF NEXT ukazuje, jak chceme tuto budoucnost utvářet. Je třeba myslet na PŘÍŠTÍ úrovni lidské interakce se stroji a na to, jak zařízení interagují s operátorem, zemí a rostlinou, aby se s menším nasazením produkovalo udržitelným způsobem víc," dodává.
PŘÍŠTÍ úroveň budoucích ukazatelů otevře propojení a přesné zemědělství pro všechny zemědělce a pomůže jim splnit budoucí zemědělské potřeby.

On-Board-technologie automatizují provoz

Díky své On-Board-technologii zjednodušuje koncept MF NEXT ovládání nástrojů a variabilní využívání prostředků resp. aplikačního množství, které budou hrát  stále důležitější roli v budoucím ziskovém a udržitelném zemědělství.

Další úroveň propojení bude zahrnovat On-Board-Crop-Scanning (palubní skenování plodin), které poskytne základní data pro přizpůsobení aplikací v reálném čase během celého vegetačního období. Senzory a kamery budou instalovány do kapoty a střechy kabiny traktoru NEXT. Ty budou schopny podchytit parametry půdy a plodin v reálném čase a hladce se integrovat s Precision Farming-systémem příští generace, čímž stávající MF Smart Farming-technologie od AGCO Fuse poskytnou další výhody.  

Senzory monitorují složení půdy a plodin, jako je vlhkost a obsah organických látek. Současně kontrolují nedostatek živin a automaticky přijímají agronomická rozhodnutí v reálném čase.

MF Rate and Section Control používá tyto informace k automatickému přizpůsobení aplikačních dávek a k úpravám nastavení podle aktuálních podmínek.

Zatímco MF Guide ovládá traktor, zaznamenává MF Task Doc proces do souborů, které jsou přenášeny prostřednictvím telemetrie MF Connect. Současně mohou být palubní senzory používány k přizpůsobení dalších aplikací a nastavení, od zlepšení regulace tažné síly až po automatické nastavení odpružení kabiny nebo sedadla.

Také partneři společnosti Massey Ferguson, jako je Trelleborg, myslí stejným směrem a nabízejí další úroveň trakce a ochrany půdy.

„U konceptu MF NEXT představuje Trelleborg svou novou generaci a zlepšuje udržitelnost zemědělství novými pneumatikami bez uhlíku a systémem regulace tlaku v pneumatikách, který automaticky přizpůsobuje tlak měnícím se půdním podmínkám,“ vysvětluje Paolo Pompei, prezident společnosti Trelleborg Wheel Systems. „Tím je zajištěno, že pneumatiky poskytují optimální trakci při minimálním zatížení půdy. Systém CTIS+ Inside společnosti Trelleborg je dokonalým příkladem propojené technologie v reálném čase, která usnadňuje a zefektivňuje život našich zákazníků a je šetrná ke zdrojům.“


DALŠÍ úroveň ovládacích prvků

Massey Ferguson věří, že traktory schopné poloautomatického i plně automatického provozu jsou vhodnější pro zemědělství a pravděpodobně budou zavedeny do farem mnohem rychleji než autonomní silniční vozidla do silničního provozu. To však ale znamená, že zemědělci musí mít stále možnost snadného ovládání stroje z kabiny. Řidiči traktoru MF NEXT Concept však nepoužívají volant, ale dva joysticky. Levá páka ovládá řízení, zatímco pravá ovládá převodovku a provádí změny rychlosti. Prostřednictvím nově vyvinutého současného multifunkčního joysticku pro ovládání čelního nakladače a multipad-páky se řídí také regulační ventily pro ovládání nářadí a všech ostatních funkcí traktoru.

Při polní práci je však možné přejít na zcela autonomní provoz. K tomu jsou určeny tři obrazovky, prostřednictvím kterých se dají nastavovat a kontrolovat všechny funkce traktoru a nářadí, přičemž telemetrické zařízení přenáší všechna pracovní data do provozní kanceláře a dalším autorizovaným partnerům.
 

Traktory nebudou mít také vnější zrcátka. Budou nahrazena dvěma širokoúhlými HD kamerami s nočním viděním, přičemž jejich obraz je vidět na obrazovkách v kabině.Nejvyšší pracovní komfort a maximální bezpečnost zůstávají hlavní prioritou

Přes možnost zcela autonomní práce zůstává řidiči, jenž sedí pohodlně ve zcela nové, velmi prostorné kabině se čtyřmi sloupky, která poskytuje maximální pracovní pohodlí a vynikající 360° výhled zaobleným čelním sklem, nad traktorem MF NEXT Concept plná kontrola.

„Futuristický interiér kabiny redukuje vše na to podstatné,“ vysvětluje Murro. „Prostor bez volantu je vybaven třemi dotykovými obrazovkami a 3D displejem  na přístrojové desce. Inteligentní technologie na palubě podporují řidiče a zobrazují správné informace ve správný čas.“ Hluk motoru je minimalizován jedinečnou instalací motoru, která umožňuje odstup 25 cm mezi kapotou a kabinou, což také zlepšuje chlazení.

Traktor také poskytuje zákaznický servis Next Level, který využívá 100% připojení telemetrického systému MF Connect pro spojení strojů se  servisním personálem místního prodejce MF. Varovná hlášení upozorňují na možné problémy a umožňují preventivní údržbu, aby se maximalizovala doba provozu stroje.

Klasicky futuristický design


Traktor MF NEXT je jednoznačně futuristický, ale jeho „neo retro“ design ctí odkaz značky. Toho je dosaženo novou interpretací typického MF proužku po stranách a stylizované koňské hlavy na kapotě, která odkazuje na MF 188.
Někdo může rozpoznat stylistické rysy legendární řady MF 2000 a MF 3000 v zadních šedých blatnících, které se nyní prostřednictvím svých parametrických LED světel přenášejí do 21. století. To také umožňuje nahlédnout do budoucího konceptu osvětlení značky, který je rozpoznatelný jak na předních světlech, tak na světlech na střeše kabiny. Všechny světlomety jsou podporovány futuristickým červeným LED denním světlem.

Zpět do budoucnosti


Futuristický traktor MF NEXT Concept jednoduše pokračuje v průkopnickém duchu Massey Ferguson. Skutečně se to datuje do roku 1947 a k uvedení traktoru Ferguson TE20 na trh, kdy měl Harry Ferguson vizi, že je potřeba zpřístupnit traktory všem zemědělcům na celém světě, aby jim pomohly uživit rostoucí populaci po druhé světové válce. Od té doby pragmatické inovace značky Massey Ferguson rozhodně spoluovlivňují vývoj zemědělství a umožňují pokročilou mechanizaci zemědělcům na celém světě. A to vždy podle stejného principu značky: funkční, spolehlivé a snadno použitelné.

Dnes, na začátku nové digitální revoluce v zemědělství, budou Big Data klíčem k rozhodování. Massey Ferguson využije s tím spojené množství možností ve svém konceptu NEXT, protože má ve své DNA vývoj pokročilých, přesto pragmatických a snadno použitelných technologií, které podporují zemědělce.

„Společnost Massey Ferguson si dala za úkol učinit všední den zemědělců za všech okolností produktivnějším a jednodušším. S konceptem MF NEXT chceme  vyvíjet zasíťované stroje. Budou mít díky prozíravým kontrolním a řídicím systémům jednodušší obsluhu a budou přístupné a dostupné pro široké spektrum zemědělců. Zlepšená přesnost sníží spotřebu cenných zdrojů - což zvýší výnosy, šetří peníze a chrání životní prostředí - a pomůže zemědělcům udržitelně optimalizovat jejich provoz. S konceptem traktoru MF NEXT společnost Massey Ferguson také definuje NEXT¬-úroveň ve snadnosti použití a jednoduché spolehlivosti. To je malý krok pro společnost Massey Ferguson, ale velký skok pro budoucí zemědělce,“ uzavírá Thierry Lhotte.

https://www.austrodiesel.at/cz/firma/news/detail/konceptem-mf-next-tractor-concept-ukazuje-massey-ferguson-na-vystave-agritechnica-2019-svou-vizi-b/Další články


POZVÁNKA NA CHMELAŘSKÝ DEN VE STEKNÍKU 6. srpna 2020 od 9:00 hodin

Vážení zákazníci a příznivci naší firmy, srdečně Vás tímto zveme na „Chmelařský den“, který se bude konat ve čtvrtek 6. srpna 2020 od 9:00 hodin na účelovém hospodářství ve Stekníku u Žatce. Místo konání: Chmelařský institut s.r.o. Účelové hospodářství Stekník Stekník 10 Program naleznete z…


Nová éra traktorů Massey Ferguson

Společnost Massey Ferguson s potěšením oznamuje spuštění zcela nové řady MF 8S, která představuje novou éru přímočarých a spolehlivých traktorů a přináší novou úroveň pohodlí a efektivitu pro plně propojené inteligentní a udržitelné zemědělství Více informací se dočtete na  https://ww…


Mimořádná akční nabídka od SMS!

Speciální nabídka na kompaktory a diskové brány za super ceny! Akce platí do vyprodání skladových zásob.  Termíny dodání od srpna 2020.

Servis
Katalog náhradních dílů Granit
E-shop