ŽÁČEK AG s.r.o. Oficiální zástoupení Massey Ferguson
5. května 429, Dobroměřice, 440 01 Louny

Vážení a milí zákazníci,

informujeme vás s ohledem na aktuální situaci šíření koronaviru, způsobujícího onemocnění COVID-19, že jsme přistoupili k následujícím preventivním opatřením:  

Přejeme vám pevné zdraví a opatrujte se!

PS: Rouška sluší všem! ;-)

IDEAL získal prestižní ocenění stroj roku 2018!

MF IDEAL – největší vývojový skok od vynálezu kombajnu

Massey Ferguson, vynálezce samojízdného kombajnu, představuje svou typovou řadu rotorových kombajnů nejnovější generace, jejíž výkon a produktivita představuje pro profesionální zemědělce a dodavatele revoluční vývojový krok: největší zásobník zrna, nejrychlejší vyprázdnění, nejdelší rotory a plnoautomatický provoz při vnější šířce pouhých 3,3 m.

Při vnějším pohledu je okamžitě nápadný mimořádný design povrchové úpravy v barvě grafitu.Stroj sám přesvědčil profesionály v šesti letech intenzivních zkoušek, které byly prováděny s 45 prototypy v USA, jižní Americe, Austrálii a ve střední Evropě ve všech oblastech: v účinnosti paliva, komfortu obsluhy a oprav, kvalitě zrna, distribuci zbytků sklizně, dopravní šířce, správě dat a práci na svahu, stejně jako po stránce zhutnění půdy.

Kombajny IDEAL společnosti MasseyFerguson klíčové vlastnosti

 • Tři modely kombajnů s mlácením a separací pomocí jednoduchých nebo dvojitých rotorů a s volitelným vyrovnáváním svahu ParaLevel.
 • Úsporné motory: AGCOPOWER 9,8 litrů (MF IDEAL 7 s 451 k), MAN 12,4 litrů (MF IDEAL 8 s 542 k) a MAN 15,2 litrů (MF IDEAL 9 s 647 k).
 • 4,84 m dlouhý rotor „Dual Helix“ u modelů MF IDEAL 8 a 9 je oborově nejdelší mláticí a separační rotor (o 31% větší mláticí jednotka ve srovnání s nejbližším konkurentem, stav k 8.8.2017). Má velmi nízkou spotřebu energie, výraznou necitlivost vůči měnícím se podmínkám plodin a zajišťuje vysokou účinnost paliva, nízké ztráty zrna, stejně jako šetrné nakládání se zrnem a se slámou.
 • Zásobníky zrna o objemu 12 500 a 17 100 litrů: Volitelný zásobník o objemu 17 100 litrů je největší zásobník obilí, který je v současné době k dispozici, má o 18% větší kapacitu než nejbližší největší rival a umožňuje díky menšímu počtu vykládacích operací delší práci na poli pro vyšší produktivitu, optimalizovanou logistiku a nízké zhutnění půdy.
 • Vykládací rychlost 140 a 210 l/s: Volitelný vyprázdňovací systém "Streamer 210" nabízí nejrychlejší výkon na trhu s rychlostí 210 l/s - a je o 32% rychlejší než dnešní jednička na trhu.
 • Automatické samočinné nastavení: Volitelná aplikace "IDEALharvest ™" automaticky upravuje nastavení kombajnu během provozu. Pomocí 52 snímačů ovládá nastavení rotoru a sít, jakož i počet otáček ventilátoru a bubnu, aby byla zaručena maximální míra výkonnosti a účinnosti stroje.
 • Design záchytného dna "IDEALbalance ™": Dva profilované sběrné žlaby pod rotorem zajišťují lepší a čistější hotový produkt - bez ohledu na terén.
 • Jednotka pohonu „DriveCenter“ zahrnuje pohon žací, mláticí a řezací jednotky. Jednoduchá konstrukce umožňuje nízké množství řemenů a řetězů, tím nízkou spotřebu energie a velmi nízké náklady na údržbu.
 • Úzká dopravní šířka: dokonce i největší kombajn, MF IDEAL 9 s pneumatikami o šířce 800 mm nebo s novými interně vyvinutými pásy, zůstává pod celkovou šířkou 3,3 m. V oblastech s přísnými předpisy o maximální vnější šířce to zaručuje výrazně větší pružnost.
 • Nízké zhutnění půdy: díky novým odpruženým pásovým podvozkům „TrakRide“.
 • Plná konektivita a spojení díky FuseConnectivityGateway pro bezproblémový přenos a optimální využití sklizňových dat, např. jako mapy výnosů.
 • Nová, velmi komfortní a tichá kabina "Vision"s panoramatickým zorným polem.
 • Žací jednotka MF PowerFlow o šířce až 12,20 m zajišťuje pomocí pásových dopravníků výborný tok materiálu a pravidelné zásobování mláticí jednotky obilím klasy napřed.
 • Časová úspora s AutoDock™: První automatický spojovací systém pro žací jednotky zahrnuje jak pohonný systém pomocí kloubového hřídele, tak i hydrauliku a elektrické příslušenství s nejjednodušším ovládáním z kabiny.

Přehled modelů

 

MF IDEAL 7

MF IDEAL 8

MF IDEAL 9

Rotor

jednoduchý

dvojitý

dvojitý

Kabina

Vision

Vision

Vision

Objem zásobníku zrna (l)

12.500

12.500/17.100

12.500/17.100

Vykládací rychlost(l/s)

140/210

140/210

140/210

Max. výkon motoru(k/KW)

451/332

542/399

647/478

Délka sítové skříně(mm)

2.000

2.000

2.200

Sítová skříň

Standard

Standard

HighCapacity

Vnější šířka (minimum)

3,30 m (pneumatiky800mm)

3,30 m (pneumatiky800mm)

3,30 m (pneumatiky800mm)

 Autor tiskové zprávy: Mag. (FH) Bernhard Past, Austro DieselGmbH                                                          Další články


Souhrn sklizňové sezóny kombajnu Massey Ferguson IDEAL

Výsledky z 1.400 hektarů hlavních sklizňových plodin za jeden rok!   Elegantní, černé kombajny IDEAL společnosti Massey Ferguson skončily v Maďarsku svoji první sezónu, kdy byly více na očích veřejnosti. Ze strojů zakoupených zákazníky nyní uvádíme výsledky kombajnu MF IDEAL 8T, který byl vytíže…


Nabízíme přepravu zemědělských, stavebních a ostatních strojů

Využijte nabídku našich služeb, rádi pro Vás pojedeme :-) Nabízíme přepravu zemědělských, stavebních a ostatních strojů. Dále převoz ocelových konstrukcí, stavebních materiálů či jejich součástí. Na základě našich dlouholetých zkušeností se snažíme zákazníkům vyjít vstříc a nabídnout tak příznivé c…


Massey Ferguson na výstavě Agritechnica 2019 představil svou vizi budoucnosti

Nejenže vypadá jinak, koncept NEXT je také jedinečný - nabízí výhled, jak by funkční a spolehlivé traktory Massey Ferguson mohly vypadat v budoucnu. Massey Ferguson přitom zvolil jeho markantní barvy a design jako poctu 50. výročí prvního člověka na Měsíci. Tento úžasný čin, původně považovaný v té …

Servis
Katalog náhradních dílů Granit
E-shop